Inkontinence, únik moči, léčba.

Inkontinence, nekontrolovatelný únik moči nebo stolice, má řešení.

Repetitivní pulzní magnetická stimulace je metodou moderní fyzioterapie. Posiluje obtížně ovladatelné svalstvo pánevního dna, jehož součástí jsou svěrače močové trubice a konečníku.
Magnetická cívka řízená mikroprocesorem vysílá do svalů dna pánevního impulzy. Aplikace metody je efektivním tréninkem, který posiluje nejen pánevní svaly, ale i další součásti hlubokého stabilizačního systému. Vysokoindukční magnetoterapie pomáhá nejen při  nápravě potíží v urologii, ale též v rehabilitaci  a sexuologii.

Magnetické pole působí přes oděv.  Ošetření se provádí alespoň 2x až 3x v týdnu. Pro dosažení výsledků je třeba  průměrně 10 aplikací, každá v trvání 20 minut. Pro udržení získané kondice je vhodné následné ošetření 1x za měsíc.

Inkontinence, léčba manetickou stimulací
Léčba inkontinence

Nejčastěji je magnetoterapie využívána při nápravě  inkontinence, to je samovolný únik moči. Stresová inkontinence (při kýchnutí, smíchu, zvedání břemen) bývá častým problémem v těhotenství, po porodu a ve věku nad 45 let.  Stejně tak magnetická stimulace pomáhá při urgentní inkontinenci (časté nucení k vyprazdňování), kdy je důležité posilovat svalstvo svěračů. U mužů se inkontinence objevuje při potížích s prostatou, zejména po její operaci. Další informace a aktuální ceny najdete ZDE.